NEURO-VÝVOJOVÁ TERAPIE (NVT): přetrvávající primární reflexy - opomíjený faktor problémů učení a chování


Neuro- vývojovou terapií se snažíme vyřešit příčinu mnoha problémů učení a chování. Přetrvávající primární reflexy mohou vést k problémům se psaním a čtením,
k symptomům ADHD a ADD, k dyspraxii, k logopedickým a dalším obtížím. Primární reflexy hluboce ovlivňují základní fyzické a psychické reakční vzory.

Primárními reflexy jsou automatické, stereotypní pohyby, které vycházejí z mozkového kmene a v prvních měsících života mají za úkol zajistit životně důležité funkce. Díky těmto reflexům se mozek postupně naučí správně kontrolovat fungování těla.

Když primární reflexy splní svůj úkol, musí být během prvních šesti (nejpozději do dvanácti měsíců potlačeny) vyššími mozkovými funkcemi. Pokud tyto reflexy zůstanou aktivní i v pozdějším věku, mohou být kontraproduktivní pro optimální neurologický vývoj. Primární reflexy mohou pak postihnout smyslové vnímání, rovnováhu, koordinaci pohybů a schopnost učení. Proto kvůli přetrvávajícím primárním reflexům některé děti ve svém vývoji zaostávají a mají i problémy ve škole. Potíže způsobené primárními reflexy mohou přetrvávat i do dospělosti.

 Neuro-vývojová terapie (NVT) kombinuje poznatky z více metod najednou a používá se u dětí od 4 let. Terapie je založena na jednoduchých cvicích tak, aby se mozek postupně naučil správně kontrolovat fungování těla.

Terapie je založena na každodenním cvičení (v domácím prostředí s rodičem), konzultace s odborným pracovníkem probíhá 1x za měsíc.

Více o metodě na www.red-tulip.cz.

Kontakt:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.